Yeni Yazılar
Anasayfa / Webmaster Blogu / SEO Dersleri #2 Sayfa Düzeyi Faktörleri
Webmaster Blogu

SEO Dersleri #2 Sayfa Düzeyi Faktörleri

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere SEO dersleri’nde  sayfa düzeyi faktörleri konusunu işleyeceğiz. Webmaster Blogu‘muzu takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Title Tag’deki Anahtar Kelimeler: Title tag bir web sitesi’nin ikinci en önemli kısmıdır (site içeriği dışında) ve aynı zamanda site içi SEO’una olumlu yönde katkısı vardır.

 Title Tag’in Anahtar Kelime ile Başlaması: SEOMoz ‘a, göre title tagların anahtar kelime ile başlaması, anahtar kelimenin ortada veya sonda olmasından çok daha iyidir.

 Description Tag’deki Anahtar Kelime: Diğer önemli bir faöktördür, günümüzde olmaz sa olmazlardan değil ama önemini hala korumaktadır.

 H1 Tag’deki Anahtar Kelimeler: H1 taglar ikinci site başlıklarıdır ve bu araştırma sonuçlarına göre Google’a olumlu sinyaller gönderirler :

Dosyalarda Çok Sık Kullanan Anahtar kelimelerin Bulunmsı: Diğer anahtar kelimelrden ziya’de fazla kullanılan anahtar kelimelerin doyalarda yer alması alaka ile ilgili daha iyisinyal verir

 İçerik Hacmi: Çok fazla kelimenin içeridği içerikler kısa içeriklerden daha öenmli olarak algılanmaktadırlar. SERPIQ içerik hacminin SERP pozisyonuna katkıda bulunduğunu belirtmiştir:

 Anahtar Kelime Yoğunluğu: Bir zamanlar ço önemliydi ama halen Google sıralamalarda bunu dikkate alıyor. Fakat üzülmeyin kelime yoğunluğunun bir zararı da yok diyebilirim.

İçerikte Yer Alan LSI Anahtar Kelimeler : LSI anahtar kelimeleri arama motorlarının bir den fazla anlam taşıyan anahtar kelimeler de sayfanın bulunmalarını sağlarlar.

 Başlıktaki LSI Anahtar Kelimeler ve Açıklama Tagları: LSI içeriklerde kullanılan anahtar kelimeler Google’ın eş anlamlı kelimeler arasından bağlantı kurmalarına yardımcı olurlar. Bu tür içerikler de olumlu sinyaller verirler.

Hakkımda Umut Avcı

HTML, CSS, PHP, PHYTON gibi kodlama ve SEO, Wordpress konuları hakkında bilgili webmaster, bikoder.com kurucu admini

Ayrıca Kontrol Edin

SEO Domain Arasındaki İlişki

SEO Dersleri #1 SEO Domain Arasındaki İlişki

SEO Domain Arasındaki İlişki Webmaster Blogu olarak şimdide sizlere SEO Derslerinde Yardımcı Oluyoruz. 1. Domain …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir