Yeni Yazılar
Anasayfa / Webmaster Blogu / SEO Nedir ? SEO Nasıl Öğrenebilirim ? Özgün İçerik ile SEO
SEO Nedir ?

SEO Nedir ? SEO Nasıl Öğrenebilirim ? Özgün İçerik ile SEO

Merhaba webmaster arkadaşlarım, Webmaster Blogu ile işinize yarayacak bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Bugün sizlere SEO Nedir ? ondan bahsetmek istiyorum.

SEO Nedir ?

SEO son zamanlarda çok gündeme gelen ve herhangi bir yerde detaylı bir bilgi bulunamayan üstü kapalı, kilitli kutu gibidir. Ancak sen üstüne gider ve zorlarsan açabilirsin. SEO’da üstünde denemeler yaparak bol bol araştırma yaparak öğrenebileceğin bir optimizasyondur. SEO açılımı da Search Engine Optimizian Türkçe anlamı ise Arama Motoru Optimizasyonudur. Bir arama motorunun (çoğunlukla Google) kendi algoritmalarına göre oluşturduğu ve kendi algoritmalarında değerlendirdiği kriterlere göre belli anahtar kelimelerde sitenin öne çıkmasını sağlar.

SEO Nasıl Öğrenebilirim ?

Eğer SEO öğrenmek istiyorsanız sadece bir kitap okuyarak Google’ın ürettiği tüm algoritmaları anlayamaz ve yorumlayamazsınız. SEO öğrenebilmek için ana siteniz dışında yan site açarak bir şeyler değiştirerek oynama yaparak yani daha çok uygulamalı öğrenirsiniz. Ama takibi de ihtiyacınız olduğu yerde en güncel kitapları satın alabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse SEO öğrenmek istiyorsanız büyük çaba harcamanız gerekiyor. SEO öğrenmek bir programlama dili öğrenmek kadar kolay değildir, bu yüzden hafife almayınız başlayacaksanızda büyük şeylerden fedakarlık yapmanız gerektiğini unutmayınız.

SEO Çalışması Nedir ?

 SEO çalışması sadece uzman kişiler tarafından yapılabilecek eğer çaylak bir kişi tarafından yapılır ise sitenizi sıralama kaybına sokabilecek olan çalışmadır. Eğer SEO öğrencek vaktim yok diyorsanız güvenilir gördüğünüz bir uzman tarafından yapılabillir. Ücretleri ise anahtar kelime ve anahtar kelime zorluğuna göre değişebilir. Fakat SEO çalışması yaptırmak istemiyorum SEO öğrenecek vaktimde yok diyorsanız. Bu yönerge tam size göre. Aynı zamanda buraya tıklayarak bizim SEO Paketlerimizinden yararlanabilirsiniz

Özgün İçerik ile SEO

Özgün içerik ile SEO kesinlikle doğal yollarla yapılır. Uzmanlar tarafından çoğu zaman tavsiye edilir. Bu çalışma stili ile SEO çalışması yapmanıza gerek kalmaz. Sadece düzenli bir şekilde insanlara merak uyandırabilecek, insanların işine yarayabilecek içerikler girmelisiniz. Kesinlikle çalıntı içerikten uzak durulması gerekir. Bu çalışmada bilinmesi gerek tek husus vardır oda sabırdır. Bu çalışma süreci 1-2 yıl civarı sürebilir. Fakat başarılı bir şekilde gerçekleştiğinde size iyi miktarda ücret kazandıracak duruma gelir.

Hakkımda Umut Avcı

HTML, CSS, PHP, PHYTON gibi kodlama ve SEO, Wordpress konuları hakkında bilgili webmaster, bikoder.com kurucu admini

Ayrıca Kontrol Edin

SEO Domain Arasındaki İlişki

SEO Dersleri #1 SEO Domain Arasındaki İlişki

SEO Domain Arasındaki İlişki Webmaster Blogu olarak şimdide sizlere SEO Derslerinde Yardımcı Oluyoruz. 1. Domain …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir